Halı leke sökücü formüllerimiz, laboratuvarlarımızda halı üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde endüstri standartlarının üzerine çıkarılmıştır. Dört farklı leke sökücü ile halı üzerinde bulunan lekelerin % 99 u çıkarılabilmektedir. Era 111 Leke sökücüler toplamda 200 farklı lekede Türkiye haricinde dünya genelinde de en başarılı ürünler olma özelliğine sahiptirler.

Endüstriyel halı yıkamada halı leke çıkarıcılar nasıl kullanılır ve nasıl çalışırlar ?

Era 111 halı yıkama şampuanlarının içerisinde maximum oranda halı leke sökücüler mevcuttur. Optimum sertlikte fırçalamanın yeterli oranda uygulanarak yapılan halı yıkamalarda, bu şampuanla birlikte hiçbir leke sökücüye ihtiyaç duyulmaz, Fakat proses eksikliği durumlarında da uygulayıcılar tarafından talep edilmektedir. Bu proses eksiklikleri yetersiz otomatik yıkama makinası, fırçalama eksikliği, sert fırça kullanılmaması vb. gibi nedenler olarak özetlenebilir. Bu tür durumlarda halı şampuanı karışımlı suya bir miktar halı leke sökücü ilave edilerek kullanılabilir.

Normal şartlar altında dünya genelinde kimya sektörü her farklı leke için spesifik olarak o lekeye özgün leke çıkarıcılar formüle etmeye çalışır. Her lekenin kendine özgü sökücüsü vardır. Bu durumu virüs yada bakterilerin özelliğine göre geliştirilen antibiyotikler gibi düşünebiliriz. Fakat endüstriyel halı yıkama sektöründe her leke çeşidine göre onlarca hatta yüzlerce leke sökücü kullanmak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle Era 111 Halı Leke Sökücüleri geniş spektrumlu antibiyotik mantığına göre formülize edilmiş, çok geniş alanlarda ve çok farklı lekelerde etkili olabilecek şekilde üretilerek Türkiye ve Dünya genelinde büyük beğeni kazanmışlardır. Örneğin Era 111 A type Plus isimli halı leke sökücüsü tek başına 100 den fazla lekede emsalsiz etkide niş bir üründür. Bu ürünlerimize yukarıdaki ürünler- e satış menüsünden ulaşabilirsiniz.