En başta belirtmek gerekir ki uygun fırça sertliği, fırçalama süresi ve fırça baskısı kriterleri karşılandığında Era 111 Halı şampuanı tek başına maksimum leke çıkarma performansını sunmaktadır. Fakat halı yıkama işinde yetişen bilinçli personelin azlığı, yüksek sezonsallık ve performansı düşük yıkama makinaları gibi sebeplerden dolayı sektörde leke çıkarıcı ürün ihtiyacı önemli bir realite haline gelmiştir. Bu gerekçelerle leke çıkarıcıları işletmesinin olmazsa olmazı haline getiren halı yıkamacılar için aşağıdaki hususlar oldukça önemlidir.


Halı yıkama firmaları zaman zaman yanlış yönlendirmeler ve bilgi kirliliği sebebi ile leke çıkarma denemelerinde halıda bozulmalara, renk solmalarına ya da yakma diye tabir edilen olaylara sebebiyet verebilmektedir. Bu noktada hem leke çıkarıcı ürünün alındığı firmanın güvenilirliği, hem de halı yıkamacının ustalığı önem kazanmaktadır. Sabuncuoğlu Kimya olarak halı yıkama ve bakım ürünleri konusunda uzmanlığımız sektörün kurallarını belirleme düzeyindedir. Halı yıkama konusunda da uzmanlığımız neticesinde Era 111 Leke Çıkarıcı ürün grubu ve genel durum şöyle şekillenmiştir:


Endüstriyel halı yıkamada lekenin cinsine göre çıkarıcı - çözücü kullanmak, leke avcılığı yapmak mümkün değildir.

Önemli olan unsur geniş etki alanına sahip ürünler kullanıp, bu ürünleri kullanım şekillerine göre kategorize etmektir (lokal kullanım, ıslak kullanım vb.)

Halı cinsine göre yapılacak uygulama elbette ki halı yıkama ustasının insiyatifindedir ve halı üreticisinin talimatlarına uyulmalıdır.

Leke çıkarıcı etki yaratması amacıyla kullanılan hypo gibi ağır kimyasalların yan etkilerini bilmek ve kullanımdan kaçınmak gerekir.

Yıkama sonrası askıdan alınan halılarda kalan lekeleri paketleme öncesi gidermek alternatif bir uygulamadır fakat kalıcı çözüm haline getirmemek gerekir.